Oppo, Samsung’u tahtından indirdi! İşte sonuçlar

Oppo, Samsung’u tahtından indirdi! İşte sonuçlar
1 September, 2020

Oppo imzalı akıllı telefon modelleri her geçen gün yayılıyor. Huawei, 2 ay önce “dünyanın en büyük telefon üreticisi” unvanını Samsung’dan almayı başardı. Samsung şimdi de bölgesel lider imajı için savaşıyor.

Doğu Asya temsilcilerinin ürettiği uygun fiyatlı akıllı telefonlar birçok kullanıcının telefon konusundaki tüketim alışkanlığını değiştirmeyi başardı. Artık Çinli firmaların ürettiği cihazlara gösterilen rağbet oldukça fazla.

Oppo akıllı telefon modelleri ile Güneydoğu Asya’nın lideri oldu

Counterpoint Research tarafından yayımlanan ilgili raporda Oppo ile Samsung için hazırlanan veriler karşı karşıya getirildi. Güneydoğu Asya pazarını ele alan uzmanlar, Oppo’nun Samsung’u tahtından ettiğini tescilledi.

Bu yılın ikinci çeyreğine ait olan ve raporda kendisine yer verilen istatistikler oldukça ilginç. Counterpoint Research, Oppo’nun pazar payını yüzde 20.3 olarak açıkladı. Güney Koreli teknoloji devi ise yüzde 19.5’lik pazar payı ile ikinci sıraya geriledi.

Listenin üçüncü sırasında yüzde 17.9’luk pazar payı ile Vivo bulunuyor. Dördüncü sırada yüzde 14 ile Xiaomi yer alırken beşinci sıraya baktığımızda bizi pazar payı yüzde 12.8 olan realme karşılıyor.

Samsung bu pazardaki liderliğini ilk kez kaybetmedi. Zira Oppo geçen yılın ilk çeyreğinde de Samsung’un liderlik koltuğunu kapmıştı. Son olarak Güneydoğu Asya pazarının bu yılın ikinci çeyreğinde yüzde 22’lik bir düşüşe şahit olduğunu belirtelim. Bu dönemde toplam 24 milyon adet akıllı telefon satıldı.

Yorum ekle

Bir yorum eklemek için giriş yapmalısınız. Eğer bir hesabınız yoksa, kayıt olabilirsiniz. Kayıt ücretsizdir!

En Çok Satılanlar